Wpis organizacyjny

Organisation-wide

Wstęp

Witam serdecznie na stronie internetowej mojej autostopowej wyprawy po Azji!

Jest to pierwszy wpis dlatego pozwolę sobie przedstawić wizję funkcjonowania tej strony oraz co i gdzie się na niej znajduje ;)

Jeżeli zupełnie nie orientujesz się o co chodzi to najpierw zapraszam Cię do zapoznania się z zakładką ‘O WYPRAWIE’ oraz dodatkowo z zakładką ‘O MNIE’. Obie znajdziesz w pasku nawigacyjnym na górze strony.

Forma

Strona jest i będzie prowadzona w formie bloga. Będę tutaj relacjonował przebieg mojej wyprawy, opisywał co ciekawsze zdarzenia, umieszczał relacje foto z odwiedzonych miejsc, dzielił się ciekawymi informacjami które będzie dane mi poznać w trakcie podróży, będę też zamieszczał tutaj część moich podróżniczych przemyśleń.

Oprócz strony internetowej uruchomiłem też fanpejdż na facebook’u który pozwoli Ci w pierwszej kolejności dowiedzieć się o nowych wpisach, zdarzeniach oraz być na bieżąco z tym co dzieje się u mnie w podróży. Dlatego też zachęcam do ‘polubienia’ oraz aktywnego uczestnictwa:

 

Link do fanpejdża: KLIK

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół w mojej wyprawie. Mianowicie, nie biorę ze sobą żadnego laptopa, smartfona czy innego ustrojstwa pozwalającego być ‘online’. W dodatku jadę w rejony świata gdzie dostęp do internetu bywa dobrem luksusowym, dlatego też na pewno będą występować kilku(nasto)dniowe przestoje w publikowaniu nowych wpisów spowodowane brakiem dostępu do sieci. Żeby zachować pewną ciągłość będę pisał w zeszyciku który ze sobą zabiorę a następnie przy nadarzającej się okazji przepisywał zawartość zeszycika na tego bloga. Proszę o wyrozumiałość ;)

Funkcjonalność

Starałem się stworzyć tę stronę jak najbardziej przejrzystą i intuicyjną tak żeby była wygodna w przeglądaniu dla każdego. Najważniejsze zakładki znajdują się w pasku nawigacyjnym na górze strony.

Jeżeli chodzi o filtrowanie treści każdy wpis będzie przyporządkowany do kategorii co pozwoli Ci przeglądać  tylko interesujące dla Ciebie materiały. Przykładowo jeżeli będziesz chciał/chciała przeczytać tylko wpisy dotyczące konkretnego kraju, na przykład Gruzji, klikniesz w kategorię ‘Gruzja’ i zobaczysz związane z tym krajem wpisy. Kategorie które będą z czasem pojawiać się na blogu to np:

  • Fotorelacje
  • Z dnia codziennego
  • Ciekawostki
  • Przemyślenia
  • osobna kategoria dla każdego kraju który odwiedzę

oraz inne których w tym momencie jeszcze nie przewidziałem ;)

Na stronie głównej będą wyświetlane wszystkie dodane wpisy natomiast dostęp do poszczególnych kategorii znajduje się w pasku w prawej części strony.

Zakończenie

Dziękuję za przeczytanie i mam nadzieję, że jeszcze zawitasz w przyszłości na tę stronę i w dodatku znajdziesz na niej coś co Cię zainteresuje.

Pozdrawiam, Patryk ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *